Чемериця Лобелієва
Багаторічна трав’яниста рослина з коротким грубим кореневищем, що має часниковий запах, і м’ясистими корінцями. Стебло порожнисте, до175 см заввишки, при основі оточене рештками старих листків, у верхній частині і білля суцвіття пухнасте, вкрите черговими, уздовж складчастими листками.
Листки з довгими піхвами, які обгортають стебло; нижні – еліптичні або яйцевидноеліптичні, тупі; верхні – ланцетні, гострі. Суцвіття – опушене пірамідальна волоть з гроно видними гілками. Квітки жовто-зелені або бурувато-зелені. Плід – багатонасінна, бурувата плівчаста коробочка.
Цвіте в червні-липні. Ця рослина дуже отруйна.
Сировина. З лікувальною метою використовують кореневища і корені, листя, квітки і плоди.
Дія: Вживають для лікування гіпертонічної хвороби як гіпотензивний, зовнішньо – як болезаспокійливий засіб при подагрі, невралгічних і ревматичних болях, препарати мають протизапальну та спазмолітину дію.
Фармакологічні властивості та застосування в медицині. Настойка кореневищ з коренями стимулює ріст волосся. Відвар або порошок чемериці широко використовують як проти паразитарний засіб при дезинсекції білизни при педикульозі та у ветеринарній практиці.

Лікарські рослини Карпатського краю