Юрій Франц Кульчицький – надзвичайно хоробра і розумна людина, яка під час облоги Відня “віддала велику прислугу” цілому християнству та цісарській столиці. Спаситель Відня залишив свою вірну дружину та єдиного сина Богданка на поталу долі, пішов темної ночі у саме горло грізного ворога…
Юрія Кульчицького було проголошено героєм Відня: австрійський цісар Леопольд нагородив його найвищим урядовим орденом та призначив досмертну пенсію, а вдячні віденці подарували кам’яницю. В ній він відкрив першу в столиці Австро-Угорщини кав’ярню (на 100 фірах привезли всю трофейну каву, подаровану йому). Кава стала улюбленим напоєм віденців і звідти поширилась по цілій Європі.
І ось Самбірщина гідно відсвяткувала 370 річчя від народження славетного Юрія Кульчицького. Святкування відбулися 28-29 серпня 2010 року в селі Кульчиці. На славетній землі встановлено памятник Ю.Кульчицькому та кавярню. Це завдяки Юрію ми щоранку, щодня смакуємо цей ароматний напій. А земляки славетного героя крмі памятника отримали величезний концецт за участю Т.Курчика, дуету “Ярослав-на”, гурта О.Кульцького, Наталки Карпи та баг. інших.