Розкажемо про один із задумів, який вартий розповсюдження, копіювання, повторення. І саме перед Новим роком та Різдвом Христовим.
Задум, який вже звичний для Італії (з 2001 року), розповсюджений у Європі, та швидко поширюється Україною. Це така далека неаполітанська звичка, коли покупці в кав’ярнях оплачували більше філіжанок кави, ніж намагались випити. Такі покупці залишали їх для тих, хто з певних мотивів не міг оплатити каву сам. «Зайві» чашки бармен символічно «підвішував», зафіксовуючи на дошці кількість залишених порцій, а вслід наливав бажаючому. На вході в такі кафе є спеціальна табличка та напис з таким текстом: «Віддай, якщо можеш. Візьми, якщо хочеш»
Ціль даного задуму – не в тому, щоб «нагодувати голодних або обездолених», тому що кава ніяк не річ першої необхідності, а скоріше за все, метою є поділитись доброзичливістю та теплом. Головне в цій ідеї – зробити добро, а хто його використає – це зовсім інша історія. Це не реклама себе, бо про Вас ніхто на знає. Це спроба стати добрішими один до одного. Бо світ такий жорстокий.
підвішена кава
Люди прагнуть стати «файними». Але не завжди є можливість або бажання. Тому «підвішена кава» дає таку можливість і створює відповідний настрій. Без жодних зобов’язань. Невимушено зайва філіжанка чаю чи кави, інший харч, замовлений, але не з’їдений, ще нікого не зробили банкротом. А комусь, у кого в даний момент щось не так, стане несподіваним подарунком.
Символічно, що ця ідея вчинити добро набирає обертів саме тепер, у передноворічні дні. Комусь ідея подобається, комусь ні. Проте, кожен має право мати власну думку.
Впевнений, що каву слід «підвішувати» – не має суті, хто її зніме. Але це буде людина, яка зайшла до кав’ярні. А через певний час, таж людина матиме спроможність вчинити таке ж добро комусь іншому. І «підвішує» власний гарячий дарунок від чистого серця і з щирим душевним задоволенням.
Цю ідею підхопили вже Львів, Ужгород, Мукачево, Харків, Київ, Ялта, Хмельницький, Івано-Франківськ…Хто наступний?