Всі східні слов’яни мають подібні різдвяні традиції, з деякими відмінностями, але всі вітають новонародженого Ісуса. Українці прославляють новонародженого Ісуса також в колядках. Колядники мандрують з колядою від хати до хати, повідомляючи осяйну новину – народження Божого Дитяти. У всіх храмах відправляються святкові Різдвяні Літургії. За святковим столом збирається вся родина, вітаючись словами: Христос Рождається! Славімо його!
Є деякі цікавинки у святкуванні Різдва. Наприклад, лемки проводять ритуальне вмивання родини на ріці перед вечерею у Святвечір. На їх столі не має куті, а обрядова різдвяна страва – красун (хліб).
Цього року напередодні Різдва – 6 січня у Львові встановили Дідуха заввишки 6 метрів.
Дідух символізує добро, всі наші добрі помисли. Це один з найвищих дідухів на Україні. Дідуха установили біля головної міської ялинки на проспекті Свободи у м.Львів.
Галичани вміють дивувати. Цьогоріч у Львові на площі Ринок різдвяна шопка – жива з справжніми персонажами різдвяного дійства та тваринами. Впродовж трьох днів святкування Різдва на площі Ринок можна буде зустріти Йосипа та Марію, трьох Царів, ангела і пастушків з вівцями, телятком та осликом. Не забули львів’яни й про чемпіонат Європи з футболу. Тому три царі у шопці одягнуті у футболки національних збірних Німеччини, Данії та Португалії, які гратимуть у Львові.

А вже 7 січня у Львові на V міському фестивалі “Свято Пампуха” встановили світовий рекорд – виклали малюнок із понад 7 тис. пампушків. Малюнок має розмір 4 *10 м на якому зображено логотип “Свята Пампуха”. Цей рекорд зафіксував офіційний представник Книги Рекордів Гіннеса Джек Брокбенк.
7 січня на площі Ринок у Львові відкрився Ice-house – “футбольний” купол з льодовими скульптурами. Під білим куполом заввишки 9 м, і діаметром 14 м, по колу розташовані льодові скульптури львівського митця Мирослава Дедишина.
Майстер запропонував оглянути єгипетські піраміди зі сфінксом та людино-левом, дракона, що представляє китайську культуру та символ 2012 року. Центральною фігурою є львівський лев. На фоні львівської брами відтворено лева, який є воротарем.
Діятиме Ice-house до березня.