логотип

Пилипець

Пилипець – селище Міжгірського району Закарпатської області, на відстані 135 км від Ужгорода, 90 км від Сколе.
За переказом, назва села походить від вівчаря Пилипа, з наголосом на першому складі, який заснував село.

Пилипець відоме ще з 1463 році , але в цей час селище носило назву Верпелепець. Селише за свою історію перебувало під володінням феодалів Урмезеїв, Довгаїв, Ліпчаїв, Габсбургів, Телекіїв.

Пилипець – селище високогірне, розташоване на висоті понад 700 м над рівнем моря. Пилипець – один з курортів зимового відпочинку в Україні. Тут діють траси різного ступеня складності на горах Гимба і Ряпушка. Є три бугельні витяги: – “Затишок” – довжина спуску 700 м. – “Боржавські полонини” – довжина 1500 м (швидкісний бугельний витяг з двомісними бугелями). – “Магура” довжиною 900м.

Відпочинок взимку та літній

Міжгір’я – найзасніженіший район Закарпаття. Сніговий покрив тримається з грудня до кінця березня.
Підготовку снігового покриву трас спуску здійснюється ратраками. Для відпочинку в Пилипці діють пункти прокату лижного спорядження, безкоштовна автостоянка, є покриття стільникового зв’язку, кафе-бари, кінні перевезення до водопаду Шипіт. Через Пилипець протікає річка Плошанка. На цій річці, неподалік, на відстані 6 км, міститься один з найбільших і найгарніших водопад Шипіт.
Влітку курорт є місцем туристичних напрямів до водопаду Шипіт, сходжень на хребет Боржави, вершин Великий Верх, Гимба, Магура, Стой.

В центрі Пилипця є дерев’яна церква Різдва Богородиці з дзвіницею (18 ст.)
Доїхати до Пилипця можна залізницею до ст. Воловець, а пізніше на регулярних маршрутках до с. Пилипець або Міжгір’я. Автомобілем слід на трасі Київ-Ужгород звернути в с. Нижні Ворота на Воловець, Міжгір’я.

Пилипець
озеро Синевир
водоспад Шипіт

Пилипець готелі, вілли, котеджі

Login