Шаян – село Хустського району Закарпатській області.
Курорт Шаян віддалений від м. Хуст на 15 км і розташований біля румунського кордону, на висоті 210 м над рівнем моря. Шаян відомий своїми мінеральними джерелами, особливо водою «Шаянська».
Лікувальні джерела Марамароша були знані з прадавніх часів. Перші згадки про мінеральні джерела на південно-східних околицях смт. Вишково виникають ще з 1753 р. У далекому 1818 р. на базі вуглекислих гідрокарбонатних залізовмісних мінеральних вод була заснована одна з найстаріших і відомих купалень Марамороської жупи — “Замкова купіль”.
Існує легенда про утворення с.Шаян. Давно на село напали вороги і спалили його. Врятувалась тільки сім’я Шаян. Вороги побігли за ними, і вбили почергово всіх. На місці загибелі батька виросла висока гора – Шаян. Син загинув на зеленому барвінку – і виросла найменша гора Шаянчик. Через декілька метрів загинула мати – на цьому місці височить гора Шаянчиха. З підніжжя гір тече мінеральна, цілюща вода, яка заполоняє силою. Ці три гори Великий, Середній і Малий Шаян, оточують курорт. Тому в Шаяні майже штильова тепла погода.
На курорті Шаян з успіхом лікують хронічний гастрит, виразкову хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки, функціональні розлади кишечнику, хронічний ентероколіт, коліт, холецистит, гепатит, захворювання сечовивідних шляхів, інтоксикації, цукровий діабет інсулінозалежний, сечокислі діатези.
В основі лікування на курорті Шаян є вуглекисла слабомінералізована гідрокарбонатно-натрієва мінеральна вода «Шаянська», яка за вмістом гідрокарбонатів близька до мінеральних вод «Боржомі», «Єсентуки» і «Віші-Селестон».
Відпочинок в Шаян, крім лікувальної води, можливий протягом цілого року: взимку катайтеся на лижах, використовуючи бугельний підйомник (300 м), прогулюйтесь в букових, дубових і хвойних лісах влітку.

Шаян відпочинок, вілли, котеджі, садиби, приватний сектор, готелі

WI-FI Інтернет ресторани сейф у номері телевізор у номері лікування басейн

  • Шаян, 100

  • Сезон: цілий рік

  • Ціна: від 385 грн

Санаторій “Карпатія” розміщується на поляні серед гір, поруч з лісом.
Санаторій “Карпатія” має простору територію та пропонує для відпочинку комфортні номери категорії 4*, сучасний лікувальний центр.


WI-FI Інтернет ресторани телевізор у номері фен басейн

  • Шаян, урочище “Вагов”

  • Сезон: цілий рік

  • Ціна: від 230 грн

Готель Благодать знаходиться на лівому березі Тиси. Готель Благодать пропонує для користування басейн, сауну та доступ до Інтернету (Wi-Fi).


Шаян. Відпочинок в Шаянах. Шаян відпочинок. Шаян готелі. Приватний сектор Шаян. Лікування в Шаяні. відпочинок Закарпаття. Ціни відпочинок в Шаяні

Пошук відпочинку

Найкращий вибір

Послуги

послуги трансферу

Реклама

Booking.com
Активный отдых. Активные туры. Каталог туристических сайтов.