логотип

відпочинок Шаян

Шаян – село Хустського району Закарпатській області. Відпочинок в Шаян, крім лікувальної води, можливий протягом цілого року: взимку катайтеся на лижах, використовуючи бугельний підйомник (300 м), прогулюйтесь в букових, дубових і хвойних лісах влітку.
Курорт віддалений від м. Хуст на 15 км і розташований біля румунського кордону, на висоті 210 м над рівнем моря.
Шаян відомий своїми мінеральними джерелами, особливо водою «Шаянська». Лікувальні джерела Марамароша були знані з прадавніх часів. Перші згадки про мінеральні джерела на південно-східних околицях смт. Вишково виникають ще з 1753 р. У далекому 1818 р. на базі вуглекислих гідрокарбонатних залізовмісних мінеральних вод була заснована одна з найстаріших і відомих купалень Марамороської жупи — “Замкова купіль”.
Існує легенда про утворення курорту. Давно на село напали вороги і спалили його. Врятувалась тільки сім’я Шаян. Вороги побігли за ними, і вбили почергово всіх. На місці загибелі батька виросла висока гора – Шаян. Син загинув на зеленому барвінку – і виросла найменша гора Шаянчик. Через декілька метрів загинула мати – на цьому місці височить гора Шаянчиха. З підніжжя гір тече мінеральна, цілюща вода, яка заполоняє силою. Ці три гори Великий, Середній і Малий Шаян, оточують курорт. Тому на курорті майже штильова тепла погода.

Шаян вілли, готелі

комплекс Шаян гора
2200.00

Оздоровлення

На курорті з успіхом лікують хронічний гастрит, виразкову хворобу шлунка та дванадцятипалої кишки, функціональні розлади кишечнику, хронічний ентероколіт, коліт, холецистит, гепатит, захворювання сечовивідних шляхів, інтоксикації, цукровий діабет інсулінозалежний, сечокислі діатези.

В основі лікування на відпочинок в Шаян є вуглекисла слабомінералізована гідрокарбонатно-натрієва мінеральна вода «Шаянська», яка за вмістом гідрокарбонатів близька до мінеральних вод «Боржомі», «Єсентуки» і «Віші-Селестон».
Основними при лікуванні є дві мінеральні води родовища: “Шаян-242” та “Шаян-4”. Вживати мінеральні води можна у центральному бюветі санаторію “Шаян” або безпосередньо в міні бюветах інших санаторіїв та готелів, де воду привозять.

Розваги

Силоамська купальня
Зона для відпочинку на березі озера з водними гірками, катамаранами, дитячий майданчик, альтанки та ресторан.
Екскурсії
Тур до центру Європи у Рахів, тур в Мукачівський і Ужгородський замки, рафтинг

Login