Дві третини Закарпатської області займають Карпати. На території області знаходяться Ґоргани, Чорногорський, Верховинський, Вододільний, Полонинський, Свидовецький хребти, , на яких можна угледіти такі вершини г.Говерла (2061 м), г. Піп Іван ( 1 940 м), г. Братківська (1788 м), г. Близниця (1882 м), г.Драгобрат, г. Бужора (1081 м) та ін.
По території Закарпаття протікає чимала кількість річок. Найбільшими ріками Закарпаття є Тиса з притоками Боржава, Ріка, Теребовля та Тересва, Латориця й Уж.
Клімат у
Закарпатті помірно-континентальний. Температура повітря змінюється від мінус 4°C в лютому до +21 °C в липні. На території Закарпаття розташоване найбільш засніжена місцина на Україні – Руська Мокра, де сніг на ґрунті лежить більше ніж 110 днів.
На території області створено і діють природний Карпатський біосферний заповідник, Ужанський національний парк, Синевірське озеро та інш.
Обласний центр Закарпаття –
Ужгород.
Закарпаття відоме як край для відпочинку та лікування. Тут славно розвинута мережа санаторіїв, приватних садиб. На Закарпатті є близько 400 видів мінеральних, лікувальних та термальних вод.
Серед рекреаційних та туристичних ресурсів Закарпаття варті уваги:
Карпатський біосферний заповідникякий віднесений ЮНЕСКО до найцінніших на планеті. Заповідник має такі відокремлені гірські масиви з г.Говерлою, г.Піп Іван, г.Драгобрат. Тут природно росте унікальна «Долина нарцисів».Ужанський національний природний парк (Великоберезнянський район), який знаходиться у Східних Карпатах та містить силу-силенну рослин занесених до Червоної книги.
Національний природний парк «Синевирське озеро» (Міжгірський район). Озеро Синевир природного походження, знаходиться на висоті 989 м н.р.м. Озеро розстелилося між горами й глибина його становить до 20 м. Посередині озера підіймається малий острів. Озеро має стрімкі береги на яких ростуть вікові ялинки та смереки.Вільшанське водосховище та Липовецьке озеро (Хустський район), яке розташоване у горловині прадавнього вулкану.
Державний заповідник “Соколові скелі” у басейні річки Шипот, державний гідрологічний пам’ятник-водоспад у селі Тур’я Поляна (Перечинський район).Відпочинок та лікування на Закарпатті пропонують такі курорти:
с.м.т.Солотвино (Тячівський район) – курорт зі соляними озерами, який за своїми цілющими властивостями близький до ропи з Мертвого моря. Навколо солоних озер збудовано туристичні бази, міні-готелі. Тут з успіхом лікують алергічні захворювання.м.Берегове, курорт Закарпаття, відомий термальними джерелами, де діють свердловини з гарячою мінеральною водою, які насичені залізом. В м.Берегове на двох озерах діють термальні джерела високої мінералізації, аналоги яких можна зустріти на Камчатці та Сахаліні (Росія), Ісландії, Угорщині. У місті також працює вин завод, в якому проводять дегустацію.Драгобрат (Рахівський район) — гірськолижний курорт, який вважають найвищим на Україні (до 1700 м). Має розвинену інфраструктуру, бугель ний 1000 м витяг, кілька 500 та 300 м бугельних витягів. Курорт придатний, як і для початківців, так і для профі. На цьому курорті природно сніг лежить найдовше (до квітня).м.Рахів, містечко з туристичною інфраструктурою як для зимвого, так і для літнього відпочинку. Тут є джерела мінеральних вод типу «Нарзан», «Єсентуки», діють лижні витяги (бугель ний 800 м та 1200 м).Пилипець – один з курортів зимового відпочинку в Україні. У Пилипець діють траси різного ступеня складності на горах Гимба і Ряпушка.Шаян (Хустський район) — курорт відомий своїми мінеральними джерелами, особливо водою «Шаянська». У Шаян є вуглекисла слабомінералізована гідрокарбонатно-натрієва мінеральна вода «Шаянська», яка за вмістом гідрокарбонатів близька до мінеральних вод «Боржомі», «Єсентуки» і «Віші-Селестон».Курорт має розвинену інфраструктуру, бугельний витяг.с. Синяк (Мукачевський район), де лікують хвороби опорно-рухового апарату, кістково-м’язової та нервової системи.м.Мукачеве, курорт на річці Латориця. Тут з успіхом оздоровлюють хворих на серцево-судинні хвороби. Мукачеве відоме також замком графів Шенборн (19 ст.).Закарпаття. Відпочинок в Карпатах на Закарпатті. Готелі, вілли, садиби Закарпаття. Закарпаття відпочинок ціни. Закарпаття лікування