логотип

Берегове

Берегове (Берегсас) – місто обласного підпорядкування в Закарпатській області. Нині це районний центр площею понад 800 кв.км. та населенням біля 35 тис.

Місто знаходиться над річкою Верке у низовині на відстані 70 км від Ужгорода.
Згідно літописів курорт є одним із найстаріших міст України. Відомий церковний письменник Папаї Паріз Ференц стверджував, що до поселення угорцями тут мешкали римляни. Історично підтверджено, що після смерті брата угорського короля Ендре І його землеволодіння перейшли у спадщину сину Ламперта, який заснував поселення на берегах ріки Верке. Після стустошення міста військами Батия, король Гейза ІІ переселив сюди саксонців, від чого місто дістало назву Лампертсас.

Назву Берегсас місто отримало у 1504 році. У 1728 році місто було передано династії Шенборнів. З 1945 року Берегове, разом із Закарпаттям, передане до складу Радянської України. У травні 2001 року місту надали статус міста обласного значення.
Населення Берегове багатонаціональне, але переважають угорці. Над міською радою майорять два стяги: український та угорський.

Місто має сприятливе географічне розташування. Через нього проходить залізнична лінія Чоп-Солотвино та автомобільна дорога Ужгород-Рахів.
У Берегове для туриста цікавими будуть:
– римо-католицький готичний костел 12 століття, який відновлений у 19 ст.;
– садиба князя Габора Бетленi 17 століття;
– палац імперського суду (1908 р.), в якому нині діє Закарпатський угорський педагогічний інститут;
– площа Героїв з готелем XVІІ століття “Орослан”;
– пам’ятники Шандору Петефі, Лайошу Кошута, Габору Бетлена і Дюли Ійеша;
– сакури і магнолії.
Берегове у багатьох асоціюється із відомим винзаводом. Завод знаходиться у колишній резиденції графа Шенборна: це справжній замок з високою вежею. Пляшку справжнього закарпатського вина можна придбати у фірмових магазинах, який знайдете в місті.

Але найбільше притягує туристів термальний басейн, який розміщений біля спортивної бази “Закарпаття”. Температура води в басейні 32 – 34 градуси. Вода природно подається із джерела, глибина якого сягає більше 1600 м.
У басейні термальна вода із вмістом кремнію, азоту, хлориду натрію з високою мінералізацією.
Лікування в Берегове рекомендується при захворюваннях:
– серцево-судинної системи;
– гіпертонії 1-й і 2-й ступені;
– початкової стадії атеросклерозу;
– варикозному розширенні вен, тромбофлебітах;
– пороки серця початкової стадії активності;
– захворювання опорно-рухових органів: артрити, поліартрити, захворювання хребта, остеохондроз, відновлення після травм;
– захворювання центральної і периферійної нервових систем. У світі такими ж термальними джерелами можуть похвастатися Нова Зеландія, Ісландія.
Тож оздоровлюйтеся термальними водами в Берегове (Берегсас)!

Берегове
Берегове

Берегове готелі, вілли, відпочинок

Login