логотип

Івано-Франківська область

До 1962 року Івано-франківська область називалась Станіславською. Область розташована на південному заході України та межує з Львівщиною, Закарпаттям, Тернопіллям та Чернівецькою областю.
Обласний центр: Івано-Франківськ
Територія області 13,9 тис. км².

Віадук в ІваноФранківській області
Область розташована на перетині Східноєвропейської рівнини та Карпат. Тому рельєф території коливається від рівнинного на півночі та сході до горбистого на заході і півдні. У південно-західній частині області розташовані гори, які утворюють ряд хребтів. Вони утворюють такі системи, як Східний Бескид (1363 м.), Горгани (1818 м.) і Покутські гори (1491 м.).
Найвищою точкою України є гора Говерла (2061м, масив Чорногори).
Територію області тече близько 8 тисяч річок, серед яких Дністер і Прут з Черемош. У річках області водиться форель.
Клімат Івано-Франківщини помірно теплий. Температура коливається від 18 °С у липні до мінус 5 у січні.
В горах від селища Вигода до Сенечева курсує вузькоколійна залізниця.
Розвинений автомобільний та залізничний транспорт. Головними автомобільними шляхами є А 270 Чернівці – Перемишль, А265 Львів – Івано-Франківськ – Надвірна – Ужгород.
Івано-франківська область має поважні туристичні ресурси для задоволення потреб туристів в оздоровленні та відпочинку і культурології.
В південно-східній частині Івано-франківської області розміщені такі кліматичні курорти, як
Косів, Ворохта, Шешори, Яремче та ін. Поміж них одним із найбільш популярних є Буковель та Яремче. Тут лікують ревматизм, захворювання опорно-рухового апарату, нервової системи, легенів та ін.

Туристичні об’єкти Іванофранківщини

До рекреаційних та туристичних об’єктів Івано-Франківщини відносяться:

  • національний природний парк “Гуцульщина” площею 30,0 тис. га на теренах Косівського району, у якому пізнаєте мальовничі гірські та перед гірські ландшафти, різноманітні ліси, унікальні Шешорський, Косівський Гук та Шепітський Гук водоспади; тисовий Княждвірський заповідник;
  • “Скелі Довбуша”, які розташовані біля с. Бубнище (Долинський район). Скелі розташовані на фоні живописного пейзажу, серед букових змішаних лісів. У скелях видовбані різні печери. Вважають, що печери в скелях слугували притулком для народних месників – опришків;
  • ботанічний заказник “Скит Манявський”. Один з найбільших ландшафтів івано-Франківщини з різноманітними лісами, в тому числі модрини польської, та місце розташування монастиря (17 ст.);
  • Гошівський монастир (16 ст, с. Гошів);
  • м.Коломия – один із туристичних центрів Прикарпаття. Працює музей писанки, який внесено до Книги рекордів Гінесса, діє базар вишиванок та виробів Гуцульщини.

До складу Карпатського національного природного парку, який вважають храмом природи, входять привабливі гірські масиви Чорногори та Горгани. Цей регіон є базовим для проходження пішохідних туристичних походів.

Курорти Іванофранківщини

Відпочинок в Івано-франківська область можливий на відомих курортах:

  • м.Яремче – низькогірний курорт, розташований Карпатському Національному природному парку. Широко використовуються лікування гірським кліматом. Місту Яремче підпорядковано ще й такі населені пункти, як с.м.т.Ворохта, с.Поляниця (“Буковель”), с.Татарів, с.Микульчин, с.Яблуниця.
  • с.м.т.Ворохта – високогірний курорт (850 м над р.м.), у якому з успіхом лікують захворювання органів дихання. Це відомий курорт зимових видів спорту. Тут є комплекс чотирьох трамплінів з витягом з штучним покриттям, 2 км канатно-крісельна дорога.
    Ворохта служить початком сходження на г.Говерла.
  • с.Пoляниця, в якому розташований гірськолижний комплекс “Буковель”. У Буковелі, де є найкраща в Україні гірськолижна інфраструктура, діє декілька бугельних, двокрісельних та чотирьохкрісельних підйомників, сервісні центри та прокати.

Івано-Франківщина. Відпочинок в Карпатах на Іванофранківщині. Готелі, вілли, садиби Івано-Франківщини.

Login