До 1962 року Івано-Франківська область називалась Станіславською. Область розташована на південному заході України та межує з Львівщиною, Закарпаттям, Тернопіллям та Чернівецькою областю. Обласний центр: Івано-Франківськ Територія області 13,9 тис. км².

Область розташована на перетині Східноєвропейської рівнини та Карпат. Тому рельєф території коливається від рівнинного на півночі та сході до горбистого на заході і півдні. У південно-західній частині області розташовані гори, які утворюють ряд хребтів. Вони утворюють такі системи, як Східний Бескид (1363 м.), Горгани (1818 м.) і Покутські гори (1491 м.). Найвищою точкою України є гора Говерла (2061м, масив Чорногори).
Територію області тече близько 8 тисяч річок, серед яких Дністер і Прут з Черемош. У річках області водиться форель.
Клімат Івано-Франківщини помірно теплий. Температура коливається від 18 °С у липні до мінус 5 у січні.
В горах від селища Вигода до Сенечева курсує вузькоколійна залізниця.
Розвинений автомобільний та залізничний транспорт. Головними автомобільними шляхами є А 270 Чернівці – Перемишль, А265 Львів – Івано-Франківськ – Надвірна – Ужгород.
Івано-Франківська область має поважні туристичні ресурси для задоволення потреб туристів в оздоровленні та відпочинку і культурології.
В південно-східній частині Івано-франківської області розміщені такі кліматичні курорти, як
Косів, Ворохта, Шешори, Яремче та ін. Поміж них одним із найбільш популярних є Буковель та Яремче. Тут лікують ревматизм, захворювання опорно-рухового апарату, нервової системи, легенів та ін.
До рекреаційних та туристичних об’єктів Івано-Франківщини відносяться:
- національний природний парк “Гуцульщина” площею 30,0 тис. га на теренах Косівського району, у якому пізнаєте мальовничі гірські та перед гірські ландшафти, різноманітні ліси, унікальні Шешорський, Косівський Гук та Шепітський Гук водоспади; тисовий Княждвірський заповідник;
- “Скелі Довбуша”, які розташовані біля с. Бубнище (Долинський район). Скелі розташовані на фоні живописного пейзажу, серед букових змішаних лісів. У скелях видовбані різні печери. Вважають, що печери в скелях слугували притулком для народних месників – опришків;
- ботанічний заказник “Скит Манявський”. Один з найбільших ландшафтів івано-Франківщини з різноманітними лісами, в тому числі модрини польської, та місце розташування монастиря (17 ст.);
- Гошівський монастир (16 ст, с. Гошів);
- м.Коломия – один із туристичних центрів Прикарпаття. Працює музей писанки, який внесено до Книги рекордів Гінесса, діє базар вишиванок та виробів Гуцульщини.
Відпочинок в Івано-Франківщини можливий на відомих курортах:
- м.Яремче – низькогірний курорт, розташований Карпатському Національному природному парку. Широко використовуються лікування гірським кліматом. Місту Яремче підпорядковано ще й такі населені пункти, як с.м.т.Ворохта, с.Поляниця (“Буковель”), с.Татарів, с.Микульчин, с.Яблуниця.
- с.м.т.Ворохта – високогірний курорт (850 м над р.м.), у якому з успіхом лікують захворювання органів дихання. Це відомий курорт зимових видів спорту. Тут є комплекс чотирьох трамплінів з витягом з штучним покриттям, 2 км канатно-крісельна дорога.
Ворохта служить початком сходження на г.Говерла. - с.Пoляниця, в якому розташований гірськолижний комплекс “Буковель”. У Буковелі, де є найкраща в Україні гірськолижна інфраструктура, діє декілька бугельних, двокрісельних та чотирьохкрісельних підйомників, сервісні центри та прокати.