логотип
курорт Трускавець

Оцінка можливостей курорту Трускавець

В даній статті розкривається оцінка можливостей курорту Трускавець. В середньому 81% опитуваних хворіли протягом року. Серед захворювань, від яких найчастіше потерпає сільське населення, переважають: серцево-судинні захворювання – 55%, інші неінфекційні захворювання – 48%. Оонкологічні захворювання – 4%, харчове отруєння – 3%, гепатит – 2%. А туберкульоз – 1%, менінгіт – 0,8%, дифтерія – 0,6%. Приблизно в кожному четвертому випадку хворі не одержали необхідної допомоги, медикаментів або устаткування.
Карпатський регіон володіє різноманітними природними ресурсами – 39%, рекреаційними – 30%, водними – 21% і мінерально-сировинними – 10%. Регіон займає четверте місце в Україні за загальним обсягом природно-ресурсного потенціалу, за обсягом потенціалу на 1 особу населення.

Географічне положення, історичне, культурне надбання областей Карпатського регіону, унікальні кліматичні умови, бальнеологічні і грязеві ресурси, потужність курортів дозволяють збільшити об’єм курортно-туристичних послуг. Таких унікальних місць для відпочинку, лікування і оздоровлення в Україні мало.
Туризм в областях Карпатського регіону України – одна із важливих форм залучення валютних коштів в бюджет республіки. Порівняно з аналогічним періодом 1990 р., оборот туристичних послуг зменшився на 27,9%. Аналізуючи об’ємів послуг оцінка можливостей бачимо, що інвестиції в розвиток туристичного бізнесу в Україні знаходяться на стадії планування.
Практика економічно розвинутих країн показує, що в міру ускладнення виробництва і насичення ринків товарами зростає попит на різні види послуг.
В середовищі рекреаційної діяльності інтенсивно формуються також ринки послуг і маркетинг послуг. Тут розуміють процес просування і реалізації послуг, орієнтований на вияв специфічних особливостей рекреаційного продукту і потреб споживачів.
Основним рекреаційним ресурсом м.Трускавець є “Нафтуся” – слабо мінералізована вода з високим вмістом органічних речовин нафтового походження. Вона сприяє відходженню дрібних каменів і солей з нирок, жовчогінних шляхів. Запобігає каменеутворенню, нормалізує діяльність шлунково-кишкового тракту, обмін речовин, зокрема у хворих на діабет. Відновлює печінкові клітини, виводить з організму радіонукліди, шлаки. Завдяки імуномоделюючій дії, “Нафтуся” підвищує захисні сили організму, попереджує онкологічні захворювання.

У 2008 р. з держав ближнього і дальнього зарубіжжя оздоровлено 17065 хворих, або, порівняно з 2001 р., на 2389 хворих більше. Одним з головних факторів ефективної організації рекреаційної діяльності є впровадження маркетингового аналізу, системного дослідження ринку пристосування Трускавця до споживчих потреб населення. Адміністрація санаторіїв, відділи маркетингу оздоровниць працюють над питаннями реалізації путівок, включаючи країни ближнього та дальнього зарубіжжя, використовуючи в основному засоби масової інформації (радіо, телебачення, журнали, газети), беруть участь у вітчизняних та міжнародних виставках-ярмарках.
Економічний аналіз виконання плану прибутку оздоровницями Трускавця показує, що одна з умов успішного використання рекреаційних ресурсів – забезпечення таких функцій оздоровницями, які б забезпечували сталий прибуток. За таких умов в структурі ринкової системи головним координатором ефективної рекреаційної діяльності оздоровниць є ціни на надані послуги. Ціни на послуги і роботи слід розраховувати з урахуванням вимог ринкової економіки. Орієнтуючись при цьому не тільки на покриття витрат, а й на попит населення в послугах тощо.
В той же час використовуються позитивні ефекти конкуренції. Такі, як бажання підприємства до зниження витрат на путівки і підвищення якості надання рекреаційних послуг. Як формування ринку постійних споживачів рекреаційних ресурсів і обумовлене цим зростання конкурентоспроможності.
Автор: Ф.Мазур

Login