логотип
Золота підкова

Золота Підкова

(Золочів – Підгірці – Олеськ)
Маршрут “Золота підкова Львівщини” обіймає чотири замки, які з різних боків оточили місто Львів у вигляді «підкови» – Олеський, Підгорецький, Золочівський і Свірзький.

Золочівський замок
Золочівський замок збудований в 1630-х р. як цитадель з бастіонами. В XVII-XVIII ст. замок належав Собеським і Радзівіллам. В дворі замка розташовані Великий палац і Китайський Палац. Відчуйте себе лицарем середньовіччя і проведіть незабутній день у неповторній красі замків.
У Золочівському замку слід обов’язково обстежити каміння з зашифрованими написами, які досі ще не розшифровані. Припускають, що їх автори – тамплієри ― члени овіяного легендами духовно-лицарського католицького ордену.
У цьому замку проходили зйомки відомого радянського фільму “Д’Артаньян і три мушкетери”.

Підгорецький палац
Рідкісний пам’ятник архітектури Пізнього Ренесансу (1635-1640 гг.), який належав магнатам Жевуським. Замковий ансамбль охоплює палац, який оточений ровом, костьол в стилі барокко (1752-1766 гг.), в’їздні ворота і парк XVIII ст. зі старими липами. Підгорецький замок у свої часи називали “польським Версалем”. Тут зустрічались короновані особи з усього материка, проходили військові паради, гуляли бали з феєрверками і оркестрами.
Підгорецький замок сьогодні є філіалом Львівської галереї мистецтв. У цьому замку проходили зйомки відомого радянського фільму “Артаньян і три мушкетери”.

Олеський замок
Пам’ятник архітектури та історії ХIII – XVIII ст. В XIV столітті це була стійка староруська фортеця. В XV – XVI столітті замок став магнатською резиденцією і в 1620-х був перебудований в дусі італійського Ренесансу. В 1629 році тут народився король Ян III Собеський, який пізніше часто проживав тут і зібрав дорогу чималу колекцію витворів мистецтва. З 1975 року тут діє музей-заповідник відділу Львівської галереї мистецтв. Замок відреставрований. В музеї скупчено сотні виняткових творів живопису, скульптури прикладного мистецтва X – XIX століть. Поміж них ікони, портрети, натюрморти, меблі, колекція скульптури. Всю цю мальовниче видовище доповнює прегарний парк.

Свірзький замок
Свірзький замок розташований в селі Свірж Перемишлянського району. Замок має незрівнянно дивне розташування.

Login