логотип
Тустань фортеця

Державний історико-культурний заповідник Тустань

Історичне місце Тустань є старовинним оборонним комплексом, який створений, основуючись на великих піщаних каменях. Розташоване це історичне місце у Львівській області, Сколевському районі, селищі Урич.
Фортеця Тустань є одним з найпопулярніших туристичних маршрутів західної України, до котрої приїздять люди не тільки з усієї країни, а й з-за кордону.

Історія Тустані розпочалась дуже давно. В наш час вона має неймовірну кількість легенд, які розповідають багатьом туристам, що відвідують музей. Знахідки коло цього історичного місця зрозуміло, що в першому віці до н.е. на території гір розкинулось священеє місце язичництва. Дерев’яну Тустань збудували в дев’ятому віці, а існувала вона до тринадцятого сторіччя. Зруйнована вона була тому що стала не потрібною. Колись це історичне місце було головним пунктом, що мав стратегічне та важливе значення, тому що завдяки ньому охоронялися кордони та князівства. Саме вона проводила крізь себе шляхи для торговців до Європи, по ній возили сіль та інші популярні товари. З археологічних даних коло фортеці виявилось, що в першому віці до нашої ери на скелях була важлива язичницька місцевість. Дерев’яну Тустань побудували у дев’ятому сторіччі, а протрималась вона до тринадцятого сторіччя, бо вона втратила своє важливе значення. Тустань була у свої часи головним місцем, що мало стратегічне та важливе значення, бо воно охороняло кордони. Через цю місцевість проходив шлях для торговців, котрі везли товари з Європи та в неї, наприклад, сіль. Але з часом Тустань загубила своє стратегічне значення та була залишена, а пізніше – зруйнована.

У разі, коли ви колись будете біля або в таких місцях, як Східниця, Трускавець чи поблизу Славського – обов’язково завітайте до Тустані, бо то неймовірно цікаве та мальовниче місце.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Login