логотип

Львівська область

Крайньою західною областю України є Львівщина. Львівська область простягається у межах лісостепової зони та Карпат. Займаючи вигідне географічне положення, територія Львівської області є західними воротами України в Європу, що створює їй певні переваги в зовнішньоекономічній діяльності.
Площа Львівська область – 21,8 тис. кв.м. Північ Львівщини вкрита лісами, а на півдні та на південному заході широчіють гори Карпати. Найвищою вершиною Львівщини є гора Пікуй (1408 м).
Клімат Львівщини помірно континентальний, з теплим літом та м’якою зимою. Значно суворіша зима в Карпатах. У переважній більшості, сніговий покрив у Карпатах встановлюється у грудні і утримується аж до березня.
Природно-кліматична специфіка області створює умови для спеціалізації сільськогосподарського виробництва продукції європейського асортименту. Багата Львівщина і на ліси. На території області створено і діють природний заповідник “Розточчя”, Яворівський природній парк, парк “Сколівські Бескиди”, ландшафтний заповідник Бердо, ботанічні сади, дендропарки та інш.
Львівщина має достатній ресурсний потенціал (природний, мінерально-сировинний, трудовий), який здатен забезпечити стабільний розвиток традиційних для області галузей економіки.
Львів Обласний центр – місто Львів. Львів – старовинне місто, з найкраще розвинутою інфраструктурою, найбільшою кількістю архітектурних та історичних пам’яток, кав’ярень та інш.
Аеропорт із міжнародним сполученням є у м.Львів.
Львівщина володіє великим природним потенціалом для санаторно-курортного лікування та оздоровлення населення, рекреаційними територіями, мінеральними водами і лікувальними грязями.

Найвідоміші у області бальнеологічні курорти.

  • Трускавець – бальнеологічний курорт, має одну з найкращих та розвиненіших інфраструктур. Трускавець відомий далеко за межами України завдяки різноманіттям мінеральних вод. Найвідомішою з таких є чудо водиця – “Нафтуся”. Лікувальна “Нафтуся” сприяє виведенню дрібних камінчиків і піску з нирок, сечовивідних шляхів, сечового міхура. Трускавецька “Нафтуся” знімає запальні процеси в органах і тканинах та ліквідовує ризик повторного утворення камінців.
    У м. Трускавець функціонує сила-силенна санаторіїв, пансіонатів, готелів, приватних садиб. У Трускавці діють два бювети мінеральних вод, працює численна кількість поліклінік, лікарень, спа-салонів, банків, ресторанів, басейнів, саун та інше.
  • Моршин – бальнеотерапевтичний курорт. Моршин має добре автомобільне і залізничне сполучення. У Моршині є декілька ресторанів, кафе, де Ви приємно проведете час в колі друзів, оздоровитеся та відпочинете. Залізничний вокзал, разом з автостанцією зручно розміщені в самому центрі курорту, близько до центрального бювету та санаторіїв.
  • Східниця – бальнеологічний курорт, на гірських перевалах, на віддалі 20 км. від Трускавця. “Нафтуся” у Східниці має набагато кращий лікувально-оздоровчий ефект. А гірське цілюще повітря збільшить лікувальний ефект. Медичними показаннями для перебування на курорті Східниця є захворювання нирок та сечовивідних шляхів, захворювання органів травлення, захворювання обміну речовин та інш. Для дозвілля гостей є декілька кафе, ресторан, розважальний комплекс, готелі, вілли, котеджі та численні приватні садиби, сауни, міні-басейни, більярди, масажні кабінети.
  • Великий Любінь – бальнекардіологічний курорт з цілющими сірководневими джерелами.
  • Немирів – бальнеологічний курорт з джерелами сірководневих мінеральних вод.
  • Розлуч – бальнеологічний курорт, який знаходиться на висоті 590 м над р.м. У Розлучі є джерела мінеральних вод типу “Нафтуся” та “Содова”. У Розлучі діють готелі, садиби зеленого туризму, ресторан.
  • Давно відомими на Львівщини є і гірськолижні курорти:

  • Славсько – центр гірськолижного туризму Львівщини. Має декілька канатних доріг та багато лижних прокатів. Курорт має зручне автомобільне та залізничне сполучення. В Славське діє чимало готелів, турбаз, вілл, садиб, ресторанів, барів та прокатів. Найбільшою крісельною дорогою є Тростян (1235 м).
  • Тисовець і Орявчик – розташовані на відстані 15 км від Сколе. В Орявчику є кілометровий підйомник, 400-метровий бугельний підйомник та 300-метровий «дитячий» мультиліфт. В урочищі Тисовець знаходяться, крім крісельного підйомника довжиною 1000м, три трампліни. Щороку тут проводиться змагання з уже олімпійського виду спорту – фрістайлу, від якого аж захоплює дух.
  • Влітку Ви будете зачаровані чудовими Карпатськими краєвидами, катанням на квадроциклах, рибалкою, купанням в чистій гірській воді, подорожами в гори.
    У Новорічні та Різдвяні свята ці курорти переповнені. Тому доцільно проживати неподалік цих курортів (якщо є автомобіль) у селах Сколівського району: Верхнє Синьовидне, Волосянка, Нижнє Синевидне, Орів та районному центрі Сколе — початковому пункті численних туристичних маршрутів.
    Сколівський район придатний і для літнього відпочинку. Для цього тут для Вас є чимало пішохідних туристичних маршрутів, розвинута відпочинкова інфраструктура. У Сколівському районі діють Національний природний парк “Сколівські Бескиди”, історико-культурний заповідник “Тустань”.
    У Львівській області діє найбільше історичних та культурних пам’яток в Україні. Туристичний інтерес можуть представляти:

    памятки Львівщини

    с.Урич “Тустань” (14ст, Сколівський р-н), наскельна дерев’яна фортеця, з стінами п’ятнадцятиметрової висоти.

  • Олеський замок (м.Олеськ Буського р-ну), який є найстарішим (14 ст.) на західноукраїнських землях. У замку діє відділ картинної галереї із цікавими експозиціями, готичний костел (15 ст.), оборонна вежа, кафе.
  • м.Жовква, де гідний уваги Жовківський замок (16 ст.), домініканський монастир–фортеця, костел Лаврентія (17 ст.), дзвіниця (своєрідна “Пізанська вежа”).
  • м.Золочів разом із Золочівським замком (16 ст.), побудованого на взірець цитаделі бастіонного типу, яка оточена високими валами, Вознесенським костелом (18 ст.), Миколаївською церквою (16 ст.), церквою Воскресіння (17 ст.)
  • Поморянський замок 16 ст. (с.Поморяни Золочівського р-ну).
  • Підгорецький замок 17 ст. (с.Підгірці Бродівського р-ну) з церквою, костелом, корчмою, парком і пивзаводом, літописним городищем Пліснеськ.
  • Свіржський замок (15 ст., с.Свірж Перемишлянського р-ну), пам’ятка архітектури палацового типу з чудовим оборонним розташування (болотами, ставками, ровами і звідним мостом).
  • Унівська лавра (15ст, Перемишлянський р-н), найвідоміший монастир української греко-католицької церкви.
  • с.Крехів (Жовківський р-н) із Василіанським монастирем (17 ст.), Миколаївською церквою (18 ст.) і келіями.
  • м.Дрогобич, найбільший районний центр, у якому варто відвідати костел Св.Варфоломія (15 ст.), церкву Чесного Хреста (16 ст.), церкву Св.Юрія (15 ст.), житниці (18 ст.) та солеварню. У місті є достатньо кафе, ресторанів, музеїв.
  • с.Нагуєвичі, рідне село Івана Франка, на відстані 9 км від Дрогобича. В селі є музей і садиба Франка. Варто пройтися “стежкою Івана Франка”.
  • м.Самбір з костелом бернардинців (18 ст.), церквою Різдва Богородиці (18 ст.), костелом Іонна Хрестителя (16 ст.) та костелом св. Станіслава із діючим залом органної музики (18ст.). Неподалік м.Самбір відвідайте с.Кульчиці із музеями-садибами Петра Конашевича-Сагайдачного та Юрія Кульчицького, засновника першої кав’ярні у Відні.
  • м.Буськ, де огляньте Онуфріївську церкву (18 ст.), церкву св. Параскеви (18 ст.), костел (18 ст.), парк (18 ст.) та інші.
  • м.Белз (Сокальський район), який в давнину був столицею Белзького князівства. Тут збереглися залишки оборонних валів тих часів, Домініканський монастир, П’ятницька церква.
  • м.Броди, де зберігся Бродівський замок (16 ст.), земляний вал, каземати (17 ст.), оборонна церква пресвятої Богородиці (16 ст.), церква Св. Юрія (16 ст.).
  • Львівська область гостинна та багата на оздоровчі ресурси. Чекаємо на Вас.

    Login