Солотвино – селище міського типу Тячівського району Закарпатської області. Солотвино розташоване на висоті 292 м н.р.м. на правому березі Тиси, знаходиться на автотрасі між Тячевом та Раховом і є кінцевим пунктом потягу зі Львову.
Населення курорту різношерсте, в основному це румуни, угорці та українці.
Солотвино відоме ще з часів римської імперії соляними копальнями, які давали величезні прибутки угорським можновладцям. Промислові масштаби видобутку солі у місті розпочалися у XVIII ст., а гігантських на 70-ті роки 20 ст.
Солотвино – район, багатий унікальними природними рекреаційними ресурсами:
– карстові соляні озера, концентрація солей в яких більша за Мертве море.
– соляні шахти.
– грязі з великим вмістом мінеральних компонентів.
У Солотвино діє Українська обласна алергологічна лікарня.
Українська алергологічна лікарня – найбільша у світі, діє з 1976 року. В алергологічній лікарні діагностують та лікують хворих на бронхіальну астму та хронічні захворювання органів дихання.
Лікування тут проводять наземно.
Профіль лікарні:
– алергічний риніт.
– астматичний бронхіт.
– бронхіальна астма легкої та середньої важкості.
Протипоказаннями для лікування є:
– хвороби нирок.
– хвороби сечовивідних шляхів.
– гіпертонічна хвороба.
– ішемічна хвороба серця.
Найбільше туристів ваблять солені озера. Вода у цих озерах корисна для лікування радикулітів, захворювання шкіри, плевритів, артритів, хвороб нервової системи.
Перше з озер з’явилося після провалів ґрунтів на місці шахти Кунікунда у 1902 році.
Науково доведено, що ця вода нормалізує функцію центральної нервової та ендокринної системи (наднирників, щитовидної залози, гіпофізу). Ропа позитивно впливає на функції органів дихання та серцево-судинної системи. Лікувальні грязі зменшують болі у м’язах та суглобах.
Через зсуви ґрунтів, шахт в озерах утворилося багато проваль. В Солотвино діє багато басейнів із соленою водою на територіях баз, саме озеро.