Відпочинок в Закарпатті можливий, як влітку, так і взимку.
На південному заході України розташована Закарпатська область. Закарпаття межує з Івано-Франківською та Львівською областями, Румунією, Угорщиною, Словаччиною та Польщею. В с.Ділове Закарпатської області знаходиться географічний центр Євразії.
Площа області становить 12,8 тис.кв.м.
Дві третини Закарпатської області займають Карпати. На території області знаходяться Ґоргани, Чорногорський, Верховинський, Вододільний, Полонинський, Свидовецький хребти, на яких можна угледіти такі вершини г.Говерла (2061 м), г.Піп Іван ( 1940 м), г.Братківська (1788 м), г.Близниця (1882 м), г.Драгобрат, г.Бужора (1081 м) та ін.
По території Закарпаття протікає чимала кількість річок. Найбільшими ріками Закарпаття є Тиса з притоками Боржава, Ріка, Теребовля та Тересва, Латориця й Уж.
Клімат у Закарпатті помірно-континентальний. Температура повітря змінюється від мінус 4°C в лютому до +21 °C в липні. На території Закарпаття розташоване найбільш засніжена місцина на Україні – Руська Мокра, де сніг на ґрунті лежить більше ніж 110 днів.
На території області створено і діють природний Карпатський біосферний заповідник, Ужанський національний парк, Синевірське озеро та інш.
Обласний центр Закарпаття – Ужгород.
Закарпаття відоме як край для відпочинку та лікування. Тут славно розвинута мережа санаторіїв, приватних садиб. На Закарпатті є близько 400 видів мінеральних, лікувальних та термальних вод.
Туристичні ресурси Закарпаття
Серед рекреаційних та туристичних ресурсів Закарпаття варті уваги:
- Карпатський біосферний заповідникякий віднесений ЮНЕСКО до найцінніших на планеті. Заповідник має такі відокремлені гірські масиви з г.Говерлою, г.Піп Іван, г.Драгобрат. Тут природно росте унікальна «Долина нарцисів».
- Ужанський національний природний парк (Великоберезнянський район), який знаходиться у Східних Карпатах та містить силу-силенну рослин занесених до Червоної книги.
- Національний природний парк «Синевирське озеро» (Міжгірський район). Озеро Синевир природного походження, знаходиться на висоті 989 м н.р.м. Озеро розстелилося між горами й глибина його становить до 20 м. Посередині озера підіймається малий острів. Озеро має стрімкі береги на яких ростуть вікові ялинки та смереки.
- Вільшанське водосховище та Липовецьке озеро (Хустський район), яке розташоване у горловині прадавнього вулкану. Державний заповідник “Соколові скелі” у басейні річки Шипот, державний гідрологічний пам’ятник-водоспад у селі Тур’я Поляна (Перечинський район).
курорти Закарпаття
Відпочинок та лікування на Закарпатті пропонують такі курорти:
- Солотвино (Тячівський район) – курорт зі соляними озерами, який за своїми цілющими властивостями близький до ропи з Мертвого моря. Навколо солоних озер збудовано туристичні бази, міні-готелі. Тут з успіхом лікують алергічні захворювання.
- Берегове, курорт Закарпаття, відомий термальними джерелами, де діють свердловини з гарячою мінеральною водою, які насичені залізом. В м.Берегове на двох озерах діють термальні джерела високої мінералізації, аналоги яких можна зустріти на Камчатці, Ісландії, Угорщині. У місті також працює вин завод, в якому проводять дегустацію.
- Драгобрат (Рахівський район) — гірськолижний курорт, який вважають найвищим на Україні (до 1700 м). Має розвинену інфраструктуру, бугель ний 1000 м витяг, кілька 500 та 300 м бугельних витягів. Курорт придатний, як і для початківців, так і для профі. На цьому курорті природно сніг лежить найдовше (до квітня).
- м.Рахів, містечко з туристичною інфраструктурою як для зимвого, так і для літнього відпочинку. Тут є джерела мінеральних вод типу «Нарзан», «Єсентуки», діють лижні витяги (бугель ний 800 м та 1200 м).
- Пилипець – один з курортів зимового відпочинку в Україні. У Пилипець діють траси різного ступеня складності на горах Гимба і Ряпушка.
- Шаян (Хустський район) — курорт відомий своїми мінеральними джерелами, особливо водою «Шаянська». У Шаян є вуглекисла слабомінералізована гідрокарбонатно-натрієва мінеральна вода «Шаянська», яка за вмістом гідрокарбонатів близька до мінеральних вод «Боржомі» і «Віші-Селестон».Курорт має розвинену інфраструктуру, бугельний витяг.
- Поляна, де лікують хвороби шлунково-кишкового тракту та мальовничі краєвиди полонини Боржави і перевалів милують око. Взимку діють підйомники.
- Мукачеве, курорт на річці Латориця. Тут з успіхом оздоровлюють хворих на серцево-судинні хвороби. Мукачеве відоме також замком графів Шенборн (19 ст.).
Закарпаття. Відпочинок в Карпатах на Закарпатті. Готелі, вілли, садиби Закарпаття. Закарпаття відпочинок ціни. Закарпаття лікування