логотип

Цікаві лінки

Якщо Вам сподобався мій ресурс, Ви можете встановити цікаві лінки на нього. Дедалі на сторінці додати житло
Перегляньте цікаві лінки друзів проекту.

обмін посиланнями

Білі ведмеді мають чорну шкіру. Тіло, людини яка спить, на пів сантиметра довше, за тіло у стані ходьби. Найменшу армію у світу чисельністю 12 осіб має Сан-Маріно.

Бджоли мають п’ять очей. У жодному казино Лас-Вегаса не має годинників. З Космосу найяскравішим місцем на Землі є Лас-Вегас.

Христофор Колумб був блондином. Пінгвін може підпригнути на 3м заввишки. В Австралії кенгуру вдвічі більше за людей. Якщо 111 111 111 помножити на 111 111 111 , то отримаємо 12345678 9 87654321. Ножиці створив Леонардо да Вінчі. Людині потрібно 7 хвилин, щоб заснути. Неможливо дістати свій лікоть язиком. Таракан без голови може прожити 6 годин.

Годинник на башті церкви св. Андрія Первозванного (Бернардинський костел) у Львові завжди поспішав на п’ять хвилин. Це втілено у спогад про монаха, який побачив з вежі турків, що підбиралися до міста й вже стояли мало не під мурами. Не маючи часу бігти й когось застерігати, монах перевів годинник вперед як раз до часу закриття міських брам. Так місто було врятоване.

Найбільше річок в Україні протікає в Карпатах.
Найкоротша назва річки України – Уж, яка також тече Карпатами. Найбільше снігу в Україні випадає в Карпатах. Зима триває до 116 днів, снігові кучугури бувають понад 1 м. Найбільше лісів в Україні є в Карпатах. Найвищі в Україні дерева ростуть в Карпатах. Деякі смереки і модрини сягають висотою до 54 м. Найменше дерево в Україні також росте в Карпатах. Це верба туполиста розміром 12 – 19 см. Найвисокогірніша тварина України живе в Карпатах. Це полівка карпатська. Найпівнічнішою в світі чайною плантацією є гора Червона Гора, що знаходиться в м.Мукачево. Найпопулярніший винний фестиваль в Україні проходить в Мукачево взимку і має назву “Червоне вино”. На фестивалі дегустуються сотні сортів вина місцевих виноробів.

Долина нарцисів, яка є в м.Хуст (Карпати), є єдиною в світі. Цікава і легенда долина нарцисів.
Якийсь убогий, але феноменально обдарований гончар Іванко створив гарну вазу, на якій наче живий квітнув нарцис. Набравшись хоробрості, гончар підніс вазу красуні. Красуня була княгинею Русі. Красуня, одразу ж покохала відчайдуха. Але її батько – князь Русі – розгнівався з такої зухвалості, вхопив вазу і викинув з княжої гори в долину. Ваза розбилася і розсипалась невеликим дощем. Зранку всі пізнали, що долина вкрита білосніжною плахтою нарцисів.

цікаві факти

Найдовший духовий музичний інструмент у світі — трембіта. На території України перший автомобіль з’явився у 1891 році в Одесі, який придбав редактор газети “Одесский листок” В.В.Навроцький.
Перший комп’ютер в Європі було створено в Україні.
Найвища гора в Україні — Говерла (Закарпатська область) висотою 2061 м над рівнем моря.

Життя Уїнстону Черчіллю у 1902 р., під час англо-бурської війни, де майбутній прем’єр Великобританії потрапив у полон, врятував українець Юрій Будяк, командир одного із загонів бурів.
Волинська княгиня 17 ст. Софія Ружинська командувала військом чисельністю 6 тисяч воїнів.
Великим візерем індійського князівства Гуджерат у 16 ст. був козак Яків Малик.

Цікаве посилання нашого сайту
Карпатська кухня
Цікаві лінки
Про нас
Цікаве посилання нашого сайту
Оздоровчий відпочинок
Порадник туриста

Login