логотип
манявський водоспад

Манявський водоспад

Село Манява Богородчанського району Івано-Франківської області, розташоване за 25 км від залізничної станції Надвірна. Манява знаходиться в дивній гірській ущелині, на висоті 500 м над рівнем моря.
Над річкою, на скелі, є старовинний монастир-скит XVII ст., засновником якого є монах Йов Княгинецький. В давнину цей монастир підпорядковувся безпосередньо константинопольському патріарху.
Згідно легенд, в монастирі неодноразово бував опришок Олекса Довбуш. За оповіддю у Манявському скиті похований гетьман України І. Виговський (1664 р.). Зараз в скиті розташований Хрестовоздвиженський монастир УПЦ.
манявський скит Трішки далі від скиту можна зустріти Манявський водоспад. Манявський водоспад — водоспад на річці Манявка, який розташований неподалік села Манява Богородчанського району Івано-Франківської області.
Висота падіння води Манявського водоспаду одна з найбільших у Карпатах та в Україні і становить 20 метрів. Сам водопад знаходиться на висоті 680 м над рівнем моря.
Долина ріки Манявка перед водоспадом впродовж 200 м має форму каньйону у нижній частині. Висота стін каньйону становить до 20 м. Далі за течією водопаду є кілька порогів висотою до 2 м.
Щоб добратись до водоспаду, необхідно перейтися пішки понад 5 км ґрунтовою дорогою, переходячи декілька раз р.Манявку.
Вода в річці холодна.

Login