логотип

Львів

Львів постав у середині XIII століття, як столиця могутньої східноєвропейської держави – Галицько-Волинського князівства.

Назва «Львів» дана місту на честь князя Лева Даниловича, сина засновника Львова Данила Галицького. Протягом своєї історії Львів жодного разу не змінював назви. Щодо Львова традиційними є багато епітетів. Розповсюдженою є назва «Місто Лева».

У XVIII-XX століттях у складі Австро-Угорської імперії місто Лева стає відомим, як місто технічних інновацій, зокрема тут вперше у світі винайшли гас і гасову лампу. На початку XX століття місто стає столицею третього у світі регіону за видобутком нафти після США і росії.

Середня висота Львова над рівнем моря — 289 метрів. Найвища точка міста — гора Високий замок (413 м над рівнем моря). Історично Львів було збудовано на річці Полтві (притока Бугу), але в XIX столітті її пустили через головний міський колектор (під проспектами Шевченка, Свободи та Чорновола).

Краса та історія міста чарує туристів з усього світу, і тому, Львів було прийнято до Світової спадщини ЮНЕСКО. Завдяки своєму міському середовищу і архітектурі він є особливим прикладом поєднання архітектурних і мистецьких традицій Східної Європі та традицій Італії і Німеччини.

У Львові розміщено найбільше пам’яток історії та архітектури в Україні – 2500. Це пояснюється давнім освоєнням цієї території, порівняно високим економічним розвитком та значною густотою населення. Львів розташований на перехресті важливих торговельних шляхів з півночі на південь і з заходу на схід. У Львові збереглися визначні пам’ятки, починаючи від ХII ст. Особливо цінними є архітектурні ансамблі площі Ринок (XV—XIX ст.), вулиць Вірменської (XIV—XIX ст.) та Руської, які занесені до списку світової архітектурної спадщини ЮНЕСКО. Мистецьку цінність європейського масштабу мають ансамблі Успенської церкви (XVI—XVII ст.) , Святоюрського (ХVII ст.) та Вірменського (XIV—XVIII ст.) соборів; Домініканського костелу (ХVIII ст.)

Що подивитися у Львові?

Львів часто називають культурною столицею України! Місто Лева приваблює туристів із різних куточків. Тут кожен будинок, вуличка – це вже історія:
– Площа Ринок – серце Львова.
– Львівський оперний театр – архітектурна перлина Львова, один з найгарніших театрів Європи.
– Вірменська вулиця – вулиця найстарішої громади.
– Палац Потоцьких – велична будівля у стилі французького неоренесансу кінця XIX століття.
– Каплиця Боїмів – славнозвісна пам’ятка пізнього ренесансу, яка не має аналогів архітектурі.
– Домініканський собор – велична архітектурна пам’ятка пізнього бароко з оригінальним скульптурним оздобленням.
– Бернардинський собор.
– Італійський дворик – палац найбагатшого львів’янина за всю історію міста купця Костянтина Корнякта.
– Парк Високий Замок – старий тінистий парк на горі з оглядовим майданчиком.
– Музей-аптека – найдавніша з діючих аптек міста.
– Львівська копальня кави – а як без кави?

Готелі, апартаменти для відпочинку

Апартаменти Джем
1000.00
Львів, вул. Міцкевича, 5
-
0 /5
Більше інформації

Львов

Львов появился в середине XVII века, как столица могущественного восточноевропейского государства – Галицко-Волынского княжества.
Название «Львов» данн городу в честь князя Льва Даниловича, сына основателя города Данила Галицкого. На протяжении своей истории Львов ни разу не менял названия. По Львову традиционными много эпитетов. Распространенной является название «Город Лева».
В XVIII-XX веках в составе Австро-Венгерской империи Львов становится известным, как город технических инноваций, в частности здесь впервые в мире изобрели керосин и керосиновую лампу. В начале XX века город стал столицей третьего в мире региона по добыче нефти после США и России.
Средняя высота Львова над уровнем моря – 289 метров. Самая высокая точка города – гора Высокий замок (413 м над уровнем моря). Исторически город строился на реке Полтве (притока Буг), но в XIX веке ее пустили через главный городской коллектор (под проспектами Шевченко, Свободы и Черновола).
Красота и история города очаровывает туристов со всего мира, и поэтому, Львов был принят в Мировое наследие ЮНЕСКО.
Благодаря городской среде и архитектуре “Лемберг” является особым примером сочетания архитектурных и художественных традиций Восточной Европы и традиций Италии и Германии.
Во Львове размещено больше всего памятников истории и архитектуры в Украине – 2500 Это объясняется давним освоением этой территории, сравнительно высоким экономическим развитием и во плотностью населения. Львов расположен на перекрестке важных торговых путей с севера на юг и с запада на восток. В городе сохранились достопримечательности, начиная от XII в. Особенно ценными являются архитектурные ансамбли площади Рынок (XV-XIX вв.), улиц Армянской (XIV-XIX вв.) И Руськой, которые занесены в список мирового архитектурного наследия ЮНЕСКО. Художественную ценность европейского масштаба имеют ансамбли Успенской церкви (XVI-XVII вв.), Святоюрский (ХVII в.) И Армянский (XIV-XVIII вв.) Соборы; Доминиканский костел (XVIII в.)

Что посмотреть во Львове?

Львов часто называют культурной столицей Украины! Город Льва привлекает туристов из разных уголков. Здесь каждый дом, улочка – это уже история:
– Площадь Рынок – сердце Львова
– Львовский оперный театр – архитектурная жемчужина Львова, один из красивейших театров Европы
– Армянская улица – улица старейшей общины
– Дворец Потоцких – величественное здание в стиле французского неоренессанса конца XIX века
– Часовня Боимов – знаменитая достопримечательность позднего ренессанса, не имеющая аналогов архитектуры
– Доминиканский собор – величественная архитектурная достопримечательность позднего барокко с оригинальной скульптурной отделкой
– Бернардинский собор
– Итальянский дворик – дворец самого богатого львовянина за всю историю города купца Константина Корнякта
– Парк Высокий Замок – старый тенистый парк на горе с смотровой площадкой
– Музей-аптека – самая древняя из действующих аптек города
– Львовский рудник кофе – а как без кофе?

Львов отели, апартаменты для отдыха

санаторий Риксос Прикарпатье
8270.00
отель Три сына и дочь 5* Сходница
5300.00
Сходница, ул. И. Котляревского 109
5
0 /5
Більше інформації
отель Ганц & SPA Буковель
4800.00
Львів

Львів архітектурна спадщина ЮНЕСКО

На північ від Карпат розташоване найбільше місто Західної України – Львів. Місто займає площу 180 кв.км, а населення становить 759 тис. жителів.
Львів зведено на річці Полтва, яка сучасно проходить під проспектами Шевченка та Свободи.
Найвищою точкою міста є гора Високий замок, висота якої становить 409 м над рівнем моря.
Місто Лева здавна славиться пам’ятками архітектури, які переважно сконцентровано в історичному центрі, який занесені у список Світової спадщини ЮНЕСКО.

Туристу слід обов’язково оглянути Ратушу, площу Ринок, Домініканський собор, Королівський арсенал, монастир Бернардинів, Собор святого Юра, Університет І.Франка, Оперний театр, Вірменську церкву, Палац Потоцьких, парк “Шевченківський гай”. Принагідно відмітимо, Львівський оперний театр – один з найкращих театрів світу.

Львів – діловий та туристичний центр Карпат. Тут діє сила-силенна підприємств та фірм, торгових центрів. У місті діє чималенько готелів різних типів та костелів, де зможуть зупинитися туристи.

Львів здавна славиться своїми кав’ярнями, пивом, цукерками та ресторанами. Будучи у Львові, обов’язково скуштуйте справжньої львівської кави та шоколаду. До речі, свято кави та шоколаду в Львові проводиться щорічно.

Поміж тим, Львів вважають найбільш “дощовим” містом. Тому їдучи до міста Лева, прихопіть парасольку.
Дістатися до Львова дуже зручно, оскільки столиця Галичини один з найважливіших транспортних вузлів Карпат і України. Авто шляхи з’єднують Львів з Києвом, Варшавою, Краковом, Будапештом, а Львівський залізничний вокзал – найстаріший в Карпатах.

Login